Lanckorona :)

Lanckorona – „Miasto Aniołów” - jest to niewielka, urocza wioska położona na Podgórzu Karpackim. Zachowała się tu oryginalna drewniana zabudowa z II połowy XIX wieku. Uroku temu miejscu dodają wąskie uliczki, drewniane domki i klimat jaki tworzą mieszkańćy. Lanckoroną opiekują się anioły :) Motywy anielskie spotykamy wszędzie, w oknach Galerii, jako strażników studni, przy domach czy bramach wjazdowych.
Do Lanckorony wybraliśmy się w sierpniu... na ten weekend przypadały jakieś kiermasze, konkursy i tym podobne sprawy... początkowo, kiedy o tym przeczytałam pomyślałam, że jak to na każdej wiosce będzie festyn, parę kramów jak z odpustu itd... ku mojemu zaskoczeniu charakter imprezy był bardzo fajny :) Pełno straganów z regionalnymi produktami :) Co najważniejsze przed kupieniem można było skosztować specjałów.... dzięki temu z Lanckorony wyjechaliśmy ze słoikiem pasty z kabaczków :)
Wstąpiliśmy również do „Cafe Arka” - przyjemnej kafejki, w której można było zjeść pyszne ciastko – własnego wypieku, wypić dobrą kawę czy herbatę. Wnętrze ciekawe – eklektyczne, pomysłowe - tworzące niesamowity klimat. Latem można posiedzieć w ogródku. 

Myślę, że jeszcze tam kiedyś wrócimy :)
 "Cafe Arka"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz